Geodeta Sieradz

Obsługa inwestycji

Wszystkie czynności, które są wykonywane przy realizowaniu wszelkich inwestycji budowlanych budownictwa ogólnego, przemysłowego czy komunikacji są nazywane obsługą geodezyjną inwestycji. Poniżej przyjrzymy się bliżej temu, czym dokładnie jest geodezyjna obsługa inwestycji oraz co wchodzi w jej skład.

Obsługą geodezyjną inwestycji można podzielić na kilka podstawowych etapów.

Pierwszym z nich są wszelkie prace przygotowawcze. Na początku geodeta wytycza działki przeznaczone pod zabudowę i zajmuje się aktualizacją terenów przeznaczonych na prace budowlane. Pomoże także podczas załatwiania wszelkich formalności związanych z prawym aspektem prowadzonej inwestycji. Przygotuje dokumentację do uzyskania WZZiT i pozwolenia na budowę, opracuje i stworzy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, przygotuje wszystkie dokumenty branżowe oraz pomoże dobrać korzystną lokalizację i będzie pośredniczył w jej zakupie.

Drugim etapem jest organizowanie procesu inwestycyjnego i kontrola prac wykonywanych podczas budowy. Geodeta najpierw przygotowuje dokumentację realizacyjną, pomaga w organizacji wszystkich wykonawców inwestycji oraz ich zaplecza sprzętowo-materiałowego, a następnie (już podczas budowy) wielokrotnie sprawdza czy budowane obiekty sÄ… usytuowane zgodnie z planem zagospodarowania dziaÅ‚ki, projektem i pozwoleniem na budowę.

Trzecim etapem jest końcowy odbiór inwestycji. Geodeta przygotowuje dokumentację odbiorową oraz pomaga w otrzymaniu wszystkich uzgodnień, a także pozwoleń na użytkowanie nowego obiektu

Inne usługi

Wznowienia regulacje granic

Wznowienia regulacje granic

Inwentaryzacje powykonawcze

Inwentaryzacje powykonawcze

Obsługa inwestycji

Obsługa inwestycji